Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
25.30
O.D.1 [ mm ]
54.40
O.D.2 [ mm ]
47.00
L.1 [ mm ]
62.80
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
19.70
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
11.20
Replacement for
DENSO

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS6052

SS6052

ZF NO.
66-002-12V
Spänning
12V
Serie
MARELLI
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

12
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
CARGO231990
CARGOF032231990
MAGNETI MARELLI940113050423
MAGNETI MARELLIAME0423
ZMZM2395
ELECTROLOGSOL6091
GHIBAUDIE4781
KRAUFSSE1990
KRAUFSSN1990
POWERMAX81011653
WAI66-9329
WOODAUTOSND12359

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder11

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
MAGNETI MARELLI063111006010
MAGNETI MARELLI063113001010
MAGNETI MARELLI063223537010
MAGNETI MARELLI063293537010
DENSO4280000660
MAGNETI MARELLI63111006
MAGNETI MARELLI63113001
MAGNETI MARELLI63223537
MAGNETI MARELLI63293537
AS-PLS4031
AS-PLS6075