Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
25.20
O.D.1 [ mm ]
53.90
O.D.2 [ mm ]
48.00
L.1 [ mm ]
61.00
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
24.30
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
10.00
Replacement for
MAGNETI MARELLI

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS4001P

SS4001P

ZF NO.
66-011-12V
Spänning
12V
Serie
MARELLI
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

27
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
CARGO138477
CARGO231362
CARGOF032138477
CARGOF032231362
IKA4.6155.9
MAGNETI MARELLI063602404010
MAGNETI MARELLI63602109
MAGNETI MARELLI63602404
MAGNETI MARELLI63602502
MAGNETI MARELLI85541717
MAGNETI MARELLI940113050453
ZMZM3395
AUTO MAGNETOAM-44706
AUTO MAGNETOAM-44706E
CASCOCSO30101
DIXIE6666-3111
ELECTROLOGSOL9011
ERA227219
GHIBAUDIE4765
KRAUFSSE8477
KRAUFSSE9477
POWERMAX81016700
REAL20304101
SANDOSSO30101
WAI66-9308
WAI66-9308-1
WOODAUTOSND1610

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder7

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
MAGNETI MARELLI063114008010
MAGNETI MARELLI063114010010
MAGNETI MARELLI063114014010
MAGNETI MARELLI63114008
MAGNETI MARELLI63114010
MAGNETI MARELLI63114014
MAGNETI MARELLIMSN801